Kežmarok - Tourist Informations

Banner turistické atrakcie a historické pamiatky v KežmarkuUbytovanie v KežmarkuReštaurácie v Kežmarku

You may find tourist information here on our website about historical town under High Tatras, Slovakia - Kežmarok, historical monuments, accommodation, catering, leisure time possibilities or other services in the town. You may find here also events calendar.

Everything you have to do is just to come. We cordially invite you into our picturesque Town of Kežmarok!

Wednesday, 20 August 2014

Kežmarský hrad bude v sobotu 13. septembra 2014 už druhý raz dejiskom svetoznámej konferencie TEDx s podtitulom Hlavomorňa na Kežmarskom hrade. Na jedinečnom podujatí v našom regióne sa predstaví desať zaujímavých rečníkov, ľudí, ktorí dokážu svojimi príbehmi a príkladmi inšpirovať. Prednášky sú krátke a dynamické a ich cieľom je najmä vytvoriť priestor na zamyslene a inšpiráciu a aktivizovať ľudí k činom.

Tuesday, 05 August 2014

Filmový klub Iskra v Kežmarku v rámci štvrtého ročníka Letného kina na hradnom nádvorí (1. – 10. augusta) pozýva na premietanie dobrodružného i veselého českého dokumentárneho road movie režiséra Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 7. augusta 2014 o 21.00 h (v prípade nepriaznivého počasia v kine Iskra) za osobnej účasti cestovateľa a jedného z predstaviteľov filmu Mareka Slobodníka.

Monday, 28 July 2014

Už štvrtý raz sa nádvorie Kežmarského hradu počas leta na niekoľko dní zmení na veľké kino pod šírym nebom. Od piatku 1. do nedele 10. augusta sa priaznivci filmu môžu tešiť na Letné kino na hradnom nádvorí, ktoré opäť prinesie desať filmových večerov zložených z celovečerných titulov a krátkych predfilmov.

Friday, 18 July 2014

Remeselno-folklórny festival Európske ľudové remeslo máme za nami. Tým sa však kultúra v letných mesiacoch v Kežmarku nekončí. Čaká nás okrem iného ešte divadelný festival, letné kino, koncerty či hudobný festival.

Wednesday, 04 June 2014

Populárny festival Európske ľudové remeslo (EĽRO), ktorý sa v Kežmarku uskutoční od 11. do 13. júla, napíše už svoju 24. kapitolu. Venovaný tentoraz bude cechom spracovateľov kože.

Featured Listings

Upcoming Events

Virtual Guide

Je pre nás česť byť mediálnym partnerom medzinárodnej konferencie plnej inšpirácií

logo male

*